Tragiczny skutek orkanu Eunice

Tragiczny skutek orkanu Eunice

20 lutego 2022 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W sobotę 19 stycznia w Polskę ponownie uderzył kolejny orkan, który swoją siłą spustoszył wiele regionów i przysporzył tysiące wezwań dla straży pożarnej, niestety jedno z nich na naszej gminie zakończyło się tragicznie.  

Orkan Eunice rozpoczął się w nocy 18 lutego i trwał do niedzieli 20 lutego. W tym okresie jednostka OSP Lotyń odnotowała siedem zdarzeń. Większość z tych interwencji to powalone drzewa blokujące ruch na szklakach komunikacyjnych oraz uszkodzone poszycia dachów na budynkach mieszkalnych w miejscowości Lubnica i Lubniczka. 

Najtragiczniejsze zdarzenie miało miejsce w kulminacyjnym czasie orkanu – 19 lutego w godzinach porannych na pojazd dostawczy poruszający się drogą krajową 11 w miejscowości Babi Dwór spadło drzewo, następnie pojazd zjechał do rowu gdzie uderzył w kolejne. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, zaś druga przetransportowana została do szpitala.