Tragiczny pożar budynku mieszkalnego

Tragiczny pożar budynku mieszkalnego

23 marca 2022 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W środę 23 marca doszło do pożaru w budynku mieszkalnym w Lotyniu przy ul. Polnej. Na miejsce działań skierowano zastępy straży pożarnej z JRG Złotów oraz JRG Szczecinek oraz OSP Lotyń i OSP Okonek.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano budynek mieszkalny, w którym widoczne było silne zadymienie. Strażacy zabezpieczani w sprzęt OUO weszli do budynku i rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń celem odnalezienia osób poszkodowanych, które wg posiadanych informacji powinny przebywać w środku. Po zlokalizowaniu osoby natychmiast ewakuowano ją na zewnątrz gdzie podjęte zostały działania medyczne, które finalnie nie przyniosły skutku. Starszy mężczyzna w wyniku pożaru poniósł śmierć na miejscu.

W tym samym czasie strażacy prowadzili działania gaśnicze w jednym z pomieszczeń. Na miejsce działań przybywały kolejne służby, które wspierały działania . Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do wyniesienia spalonych elementów wyposażenia mieszkania. Działania trwały około dwie godziny.