Szkolenie z elementami KPP

Szkolenie z elementami KPP

15 października 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W piątek 13 października odbyła się kolejna zbiórka ćwiczebna druhów OSP Lotyń z sekcji 16-18 oraz druhów JOT. Dodatkowo w spotkani uczestniczyli druhowie najmłodszej sekcji MDP. 

Tego dnia Naszą jednostkę odwiedziła Szczecinecka Akademia Ratownictwa na czele z ratownikiem medycznym p. Markiem Grzegorskim. Członkowie stowarzyszenia ratowniczego przeprowadzili dla naszych młodszych jak i starczych strażaków szkolenie z elementami kwalifikowanej pierwszej pomocy. Tego dnia szkoliliśmy się z przyrządowego udrażniania dróg oddechowych u osób dorosłych oraz dzieci i niemowląt, a także podstawowych zagadnień BLS.  Dzięki współpracy z SAR mogliśmy szkolić się na świetnym sprzęcie odzwierciedlającym realną scenerię.