Spotkanie projektowe w ramach Erasmus+

Spotkanie projektowe w ramach Erasmus+

18 października 2020 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniach 16,17,18 października do jednostki OSP Lotyń przybyła delegacja strażaków z Gminy Stockelsdorf z jednostek FF Mori i FF Eckhorst na spotkanie projektowe w ramach programu Erasmus+ „Współpraca na rzecz Innowacji i wymiany dobrych praktyk, Partnerstwa Strategiczne”.

Spotkanie z racji iż nałożyło się z wydarzeniem przekazania pojazdu dla OSP Lotyń oraz sytuacją pandemiczną w kraju i na świecie przebiegło w dość odmienionej formie z zachowaniem zasad sanitarnych. Uczestnicy programu odbyli zajęcia teoretyczne jak i praktyczne z zakresu ratownictwa wysokościowego i obsługi pojazdów specjalistycznych będących w służbie straży pożarnej. Rozwinięte zostały również walory edukacyjne, integracja oraz kultura. Na zakończenie spotkania wręczone zostały certyfikaty dla uczestników projektu.