Pożar w zakałdzie płyt meblowych

Pożar w zakałdzie płyt meblowych

7 kwietnia 2016 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W czwartkowe przedpołudnie 7 kwietnia zastęp GBA z OSP Lotyń zadysponowany został po za teren województwa do pomocy przy pożarze w zakładzie płyt wiórowych w Szczecinku przy ul. Waryńskiego. 

Do pożaru doszło w suszarni płyt, a ogień pojawił się w rurze odpylania mokrego, będącej w trakcie postoju konserwacyjnego. Pożar swoim zasięgiem objął również wentylatory oraz metalowe rury. Działania strażaków opierały się na  pracy na wysokości gdyż płonąca instalacja miejscami znajdowała się 50 metrów nad ziemią. Główne źródło pożaru tliło się w taśmociągu zapełnionym wiórami i trocinami, który gaszony były przez strażaków zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych z racji występowania bardzo dużego zadymienia. W pożarze nikt nie został ranny, a ogień nie zagrażał też składowanym na terenie zakładu chemikaliom. W akcji, którą utrudniał silny wiatr uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnej. Działania trwały ponad 4 godziny.

Obsada GBA: Sochacki W, Wasilewski M, Chwieduk R, Padło P.

Foto: temat.net, gawex.pl

dQeKMKGhzNbDBNFEFVSyPBRBrMdcKUpP12938305_534645580048304_1622847380880734699_n uCbVTUThiUqublejmOeksQzzItajzhcF