Pożar w budynku wielorodzinnym

Pożar w budynku wielorodzinnym

26 stycznia 2020 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W sobotę 25 stycznia strażacy z OSP Lotyń, OSP Okonek oraz JRG Złotów zadysponowani zostali do pożaru przewodu kominowego w budynku wielorodzinnym w  Lotyniu przy ul. Pocztowej.

Działania gaśnicze trwały blisko trzy godziny z racji iż przewód dymowy był silnie zalepiony palącą się sadzą. Akcja gaśnicza oraz działania związane z udrożnieniem przepustu dymowego prowadzone były z szczytu komina wykorzystując podnośnik oraz z lokali mieszkalnych przez wykonane otwory rewizyjne w konstrukcji komina. Wszystkie piętra budynku oraz pion kominowy monitorowane były przy użyciu kamery termowizyjnej. W toku działań udało się udrożnić przewód kominowy oraz wybrano kilka kilogramów tlącej się sadzy. Na zakończenie budynek został przewietrzony i zmonitorowany na obecność niebezpiecznych gazów.