Pożar przewodu kominowego – Borki

Pożar przewodu kominowego – Borki

13 kwietnia 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W godzinach przedpołudniowych 13 kwietnia zastępy straży pożarnej z Lotynia, Okonka oraz Złotowa zadysponowane zostały do pożaru przewodu kominowego w miejscowości Borki. 

Nagromadzona sadza kominowa, zapaliła się w domku jednorodzinnym, a po przybyciu jednostek ochrony przeciwpożarowej była w fazie rozwiniętej. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska oraz wyczyszczeniu komina przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego oraz zestawu kominiarskiego. Przewód dymowy został wyczyszczony z dołu oraz z góry wykorzystując przybyły na miejsce podnośnik hydrauliczny z JRG Złotów. Na miejscu obecny był również oficer KP PSP w Złotowie. W działaniach uczestniczyli: Sochacki W, Wasilewski M, Chwieduk R, Padło P.

Zdjęcia: OSP Okonek

P1000348 P1000355 P1000373