Pożar kotłowni – Wojnówko

Pożar kotłowni – Wojnówko

20 stycznia 2016 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W nocy 20 stycznia doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinny w miejscowości Wojnówko. Na miejscu interweniowali strażacy z OSP Lotyń, OSP Okonek oraz dowódca z KP PSP Złotów.

Pierwsi na miejscu strażacy z Lotynia po szybkim rozpoznaniu sytuacji i zebraniu wywiadu od lokatorów przystąpili do działań. Dwóch ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, weszło w zadymianą strefę lokalizując źródło ognia. Pierwsze próby gaszenia pożaru prowadzone były przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego, by ograniczyć straty. Niestety działania te nie przyniosły rezultatu, więc ratownicy wprowadzili do budynku linie gaśniczą, dzięki której opanowali sytuację. Dalsze działania polegały na oddymieniu części garażowej i zaplecza budynku oraz stopniowym dogaszaniu spalonych lub nadpalonych materiałów znajdujących się w bezpośredniej strefie pożaru. Po całkowitym zażegnaniu niebezpieczeństwa strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzili przylegające pomieszczenia co do ewentualnego przemieszczenia się ognia. Pożar strawił i uszkodził całe wyposażenie kotłowni, a temperatura i zadymienie okopciły sąsiadujące pomieszczenia. Działania straży pożarnej zakończyły się kilkanaście minut po godzinie 3 rano.

Obsada GBA: Kopkiewicz K, Rzadkiewicz Ł, Wasilewski M, Jaskółka-Stanisz P, Jędrzejowski K, Padło P.

DSCF6176 DSCF6177 DSCF6179 DSCF6180 DSCF6181 DSCF6182 DSCF6183 DSCF6184