Pożar budynku gospodarczego

Pożar budynku gospodarczego

21 czerwca 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

21 czerwca po raz kolejny doszło do pożaru w miejscowości Lotyń. Tym razem w ogniu stanął budynek gospodarczy przy ul. Polnej. Akcja rozpoczęła się około 13:30. 

Strażacy z OSP Lotyń jako pierwsi na miejscu skutecznie podjęli działania w celu zapobiegnięcia rozprzestrzeniania się ognia na znajdujący się w bliskim sąsiedztwie obiekt mieszkalny. Do budynku wprowadzono jedną linie gaśniczą z ratownikami w aparatach ochrony dróg oddechowych, zaś druga linia gaśnicza prowadziła działania z zewnątrz budynku. W toku działań zabezpieczono miejsce zdarzenia i przeszukano pomieszczenia w celu wyeliminowania osób poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia przybyły również dwa zastępy z OSP Okonek oraz podnośnik hydrauliczny i z-ca dowódcy JRG. Podczas prowadzonych działań, służba energetyczna odcięła zasilanie energetyczne. Po zagaszeniu otwartego ognia, działania strażaków polegały na dogaszaniu pogorzeliska oraz prowadzeniu prac rozbiórkowych. W celu dokładnego dogaszenia wymagane było zdemontowanie pokrycia dachowego, a w dalszej fazie wyburzenie części ściany konstrukcyjnej, która groziła zawaleniem na pobliską ulicę. Działania gaśnicze prowadzone były przez ponad dwie godziny. Budynek i cześć wyposażenia wewnętrznego uległa całkowitemu spaleniu. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada policja. 

Obsada GBA: Sochacki W, Jaskółka-Stanisz P, Błaszkiewicz T, Wąchała K, Grzyb A, Padło P. 

Foto: iszczecinek,  ziutek