Powiatowy Dzień Strażaka

5 czerwca 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W tym roku Powiatowy Dzień Strażaka świętowaliśmy w Lipce. Obchody połączono z jubileuszem 70-lecia miejscowej jednostki. Był on o tyle wyjątkowy, że właśnie dziś strażakom z Ochotnicza Straż Pożarna w Lipce oficjalnie przekazano zakupiony w ubiegłym roku wóz ratowniczo-gaśniczy.

Podczas Powiatowego Dnia Strażaka, który obchodziliśmy w Lipce starosta Ryszard Goławski wręczył swoje wyróżnienia.

• W kategorii działacz roku nagrodził Piotra Müllera (OSP Blękwit), Kazimierza Wiebskowskiego (OSP Złotów) i Konrada Kopkiewicza (OSP Lotyń – Ochotnicza Straż Pożarna w Lotyniu).
  • Zaszczytnymi tytułami strażaka roku uhonorował Krzysztofa Olczaka (Ochotnicza Straż Pożarna w Lipce), Marcina Kwasigrocha (OSP Blękwit) i Tomasza Noworolskiego (OSP Lipka).
  • Kronikarkami roku 2016 zostały Ewa Krzyżan (OSP Tarnówka Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnówce) i Dominika Skoczylas-Radke (OSP Radawnica).
  • Ponadto starosta wskazał jednostki OSP roku 2016: OSP Lipka, OSP Radawnica i OSP Pniewo.
  • Listy gratulacyjne odebrali też przedstawiciele jednostek-jubilatek roku 2017: OSP Radawnica, OSP Lędyczek i OSP Osowo – wszystkie obchodzą w bieżącym roku 70-lecie.

Na uroczystość z naszej jednostki wyjechała delegacja w składzie: K. Kopkiewicz, K. Jędrzejowski, A. Grzyb, P. Jaskółka, I. Walczak. Z. Kaleta, D. Gnaś.

Tekst, foto: Starostwo Powiatowe Złotów