Oficjalne przekazanie nowego sprzętu

Oficjalne przekazanie nowego sprzętu

5 stycznia 2022 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Dnia 4 stycznia w remizie OSP Lotyń odbyła się kameralna uroczystość przekazania nowo pozyskanego sprzętu dla strażaków z lotyńskiej jednostki. Tego dnia jednostka OSP Lotyń wzbogaciła się o 6 aparatów powietrznych firmy Drager wraz z maskami panoramicznymi i sygnalizatorami bezruchu.

Na spotkanie przybyli m.in Zastępca Komendant Powiatowego PSP w Złotowie – st. bryg. inż. Leszek Wójcik, Burmistrz Miasta i Gminy Okonek – Andrzej Jasiłek, Komendant Miejsko-Gminny – Jacek Pietrzak, lokalni sponsorzy oraz druhowie OSP.

Zakup aparatów powietrznych był możliwy dzięki wsparciu osób i instytucji takich jak: 8700 sponsorzy (TOMAR, DUET, PLASTROL,OWADOGIGANT, TRANS-GLASS, MEBELEK, MARIO I JA, SZ.ANDRUSZKIEWICZ), 6307 Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, 5500 Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, 5000 Dotacja COVID, 9200 darczyńcy z akcji kalendarz, 7833 wkład własny OSP. 

 

 

Dodatkowo tego dnia firma PLASTROL przekazała naszej jednostce 3 nowe hełmy HEROS TITAN, Burmistrz Miasta i Gminy Okonek wraz z Komendantem Miejsko-Gminnym zakupili dla naszej jednostki – Szlifierkę kątową, a także w ostatnich dniach fundacja WOŚP przekazała na wyposażenie naszej jednostki fantoma LittleAnne do ćwiczeń Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej.