Nocleg MDP w remizie

Nocleg MDP w remizie

8 sierpnia 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W niedzielę 30 lipca 2023, kilka godzin po wyjeździe strażaków do Niemiec, w remizie pojawili się młodzi druhowie z MDP, którzy 6 sierpnia wyjadą na spotkanie polsko-niemieckie w Stockelsdorf.

Dla tych, którzy mogli dziś przybyć zapewniony został nocleg w remizie. Odbyły się zajęcia z musztry, omówione zostały zasady wyjazdu oraz co najważniejsze można było sprawdzić czy wszystko jest gotowe i co potrzeba jeszcze zabrać do Niemiec. W trakcie dnia odbyły się ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa technicznego. Uczestnicy mogli dokonać po jednym cięciu na pozostawionym wraku pojazdu. Dzień zakończony został ogniskiem połączonym z kolacją. W poniedziałek po wspólnym śniadaniu, odbyły się ćwiczenia z wodą i pianą. Rozwinięcia w zastępach 4 osobowych z wykorzystaniem dostępnej armatury wodno-pianowej. Po ich zakończeniu należało posprzątać w remizie i około 13 uczestnicy rozeszli się do domów.