Najlepsi w Feuerwehr-Olympiade MORI 2023

Najlepsi w Feuerwehr-Olympiade MORI 2023

3 września 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Dnia 2 września 2023 roku druhowie z OSP Lotyń na zaproszenie swoich strażackich przyjaciół z partnerskiej gminy Stockelsdorf (Niemcy), wzięli udział w olimpiadzie sportowo-strażackiej. Impreza odbywa się cyklicznie i od 2013 z przerwą pandemiczną.

Ochotnicy z Lotynia  wystawili drużynę w składzie: M. Ciesielski, P. Nowak, Ł. Rakowski, K. Bronakowski, K. Kwiatkowski, która rywalizowała z kilkunastoma jednostkami ochrony przeciwpożarowej z ternu Niemiec.

Zadania które przygotowali druhowie z Feuerwehr Mori obejmowały bardzo różne, niekiedy zwariowane i wesołe ćwiczenia, w których wydolność, spryt i siła odgrywały główną rolę.  Należało m.in. – pokonać jak najdłuższy odcinek drabiny samochodowej ustawionej poziomo wisząc tylko na rękach około metr nad ziemią, – zwinąć i rozwinąć linię gaśniczą zbudowaną z 6 odcinków w-75, w określonym torze, – 8 minutowy „spacer farmera” z 25kg bańką, – przeciąganie pojazdu GBA, przy użyciu zestawu wyciągowego, – budowa linii gaśniczych z zasilaniem z pompy, – test wiedzy oraz kilka innych ćwiczeń, które wspólnie tworzyło 10 stacji.

Warto nadmienić iż w poprzednich dwóch edycjach tych zawodów triumfatorami również była Nasza jednostka, która deplasowała rywali. Tak też się stało tego roku ! Panowie w pięknym i zaciętym stylu znaleźli się na najwyższym podium Europejskiej Olimpiady, tym samym przechodni puchar już na stałe zostaje w rękach Naszej jednostki.