Nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Złotowie

Nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Złotowie

17 września 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

17 września 2023 roku o godz. 11:00 w kościele  p.w. św. Stanisława Kostki w Złotowie została odprawiona msza św. w intencji strażaków powiatu złotowskiego, która rozpoczęła uroczystości związane z wręczeniem sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Złotowie.


Na uroczyste obchody przybyło wielu zaproszonych gości, a byli to m.in: 

•    Marcin Porzucek – Poseł na Sejm RP
•    Michał Zieliński – wojewoda wielkopolski,
•    nadbryg. Dariusz Matczak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP
•    bryg. Robert Natunewicz – Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

•    Ryszard Goławski – Starosta Złotowski

Po mszy świętej nastąpił przemarsz z placu Kościuszki na złotowski rynek (plac Paderewskiego), gdzie rozpoczęła się główna ceremonia nadania sztandaru. Dowódca uroczystości mł. kpt. Krzysztof Waldowski złożył meldunek nadbryg. Dariuszowi Matczakowi Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, po którym nastąpiło podniesienie flagi państwowej oraz odegrano hymn narodowy. Głównym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Złotowie. Przewodniczący Honorowego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie Starosta Złotowski Ryszard Goławski, przekazał sztandar Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadierowi Dariuszowi Matczakowi, który w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył go Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej  w Złotowie kpt. Tomaszowi Lewandowskiemu.

W uroczystości wzięły udział również liczne poczty sztandarowe i delegacje z OSP z pow. złotowskiego w tym poczet sztandarowy z OSP Lotyń w składzie: Dowódca pocztu sztandarowego – dh Paweł Jaskółka-Stanisz,
Sztandarowy –dh Konrad Kopkiewicz,  Asystujący – dh Michał Kobiałka.