Mamy aspiranta i ratowników

Mamy aspiranta i ratowników

11 sierpnia 2016 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W minionym czasie kilku druhów z naszej jednostki znacznie podniosło swoje kwalifikacje zawodowe, które zataczają koło wśród ratownictwa i pożarnictwa.

Mianowicie dnia 5 sierpnia w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu odbyła się uroczysta promocja słuchaczy dziennego i zaocznego studium aspirantów. Jednym z absolwentów tegorocznego rocznika był naczelnik OSP Lotyń, a jednocześnie funkcjonariusz KW PSP w Szczecinie – technik w Ośrodku Szkolenia PSP w Bornem Sulinowo – dh Konrada Kopkiewicz. Nasz naczelnik, kolega, dowódca tego dnia otrzymał stopień młodszego aspiranta.

Dodatkowo dwóch naszych kolegów z strażackiej braci ukończyło z wynikiem pozytywnym wyższe uczelnie na których studiowali kierunek Ratownictwo Medyczne. Nie jest to stopień strażacki, a licencjonowany zawód. Dzięki takim kwalifikacją poziom ratowniczy na pewno wzrośnie. Licencjat z Ratownictwa Medycznego zdobyli dh Tobiasz Błaszkiewicz oraz dh Paweł Jaskółka-Stanisz.

konrad-sa-psp

IMG_9705-1

13892314_1145079455538814_7284923157525552227_n