Kronika OSP wzorową kroniką woj. wielkopolskiego

Kronika OSP wzorową kroniką woj. wielkopolskiego

20 sierpnia 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

15 lipca 2017 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wielkopolskim dzięki inicjatywie druha Grzegorza Marszałka wiceprezesa ZOW ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka odbył się XIX wojewódzki finał przeglądu kronik OSP.

 Na finał zgłoszono 22 kroniki strażackie, księgi pamiątkowe, księgi jubileuszowe w 27 tomach, w tym: 18 kronik Ochotniczych Straży Pożarnych, 2 kroniki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, 1 kronikę Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP, 1 kronikę Oddziału Gminnego Związku OSP RP i OSP.  Komisja składająca się z członków Zarząd Wojewódzkiego Klubu Kronikarza OSP Województwa Wielkopolskiego w podczas dwóch dni ciężkiej pracy oceniła przedstawione kroniki biorąc pod uwagę następujące kryteria: treść zapisów kronikarskich, systematyczność zapisów (ciągłość), walory dokumentalne i poznawcze zapisów, styl tekstów i poprawność językowa, walory ilustracji, estetyka dzieła, materiały uzupełniające (zdjęcia, wycinki z prasy), inne, w tym ogólna koncepcja kroniki. Poszczególne elementy kroniki były punktowane. Łącznie można było zdobyć maksymalnie 65 punktów. W wyniku oceny nasza kronika, prowadzona przez Renatę Żydałowicz, została uznana za wzorową (było ich 8) Ponadto było 7 kronik wyróżniających i 6 kronik poprawnych. Ponadto kronika została zakwalifikowana na przegląd krajowy, który odbędzie się w dniach od 1 do 3 września.