Groźny wypadek na rogatkach Okonka

Groźny wypadek na rogatkach Okonka

1 sierpnia 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W pierwszą sobotę sierpnia na drodze krajowej nr 11 doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch pojazdów osobowych, w których łącznie podróżowało 6 osób w tym jedno dziecko. Zdarzenie miało miejsce o godzinie 6:30 tuż przed miejscowością Okonek.

Dwa pojazdy osobowe jadące w przeciwnych kierunkach zderzyły się na środku jezdni po czym wylądowały w przydrożnym rowie. Z sześciu podróżujących, jedna osoba  – kierowca, został zakleszczony w swoim pojeździe. Pozostałe osoby opuściły swoje pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały w głównej mierze na wykonaniu dostępu do uwiezionego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Strażacy przy użyciu trzech zestawów tnąco/rozpierających wykonali dostęp poprzez usunięcie dachu, by następnie wyciągnąć poszkodowanego na desce ortopedycznej. W między czasie wsparciem psychicznym i kwalifikowaną pierwszą pomocą otoczono pozostałe osoby biorące udział w zderzeniu, w tym małe dziecko, które otrzymało misia ratownika. W czasie prowadzonych działań droga krajowa była całkowicie zablokowana. Po odjeździe ostatniej karetki do szpitala i wykonaniu czynności policyjnych, strażacy uprzątnęli resztki powypadkowe, wykonali sorpcje substancji śliskich z jezdni oraz kierowali ruchem wahadłowo.

Na miejscu pracowały siły i środki w postaci: 5 zastępów straży pożarnej z OSP Lotyń, Okonek oraz JRG Złotów, 2 zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 3 radiowozy Policji.

Obsada zastępu OSP Lotyń: Chwieduk R, Ciesielski M, Jaskółka-Stanisz P. Nowak P, Tyl R, Padło P.

DSCF6084 DSCF6085 DSCF6086 DSCF6087 DSCF6088 DSCF6089 DSCF6090 DSCF6091 DSCF6093 DSCF6094 DSCF6095 DSCF6097 DSCF6100