Floriany 2019 – Strażacki Oskar dla Nas !

Floriany 2019 – Strażacki Oskar dla Nas !

20 maja 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

18 maja w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów „Floriany 2019”. 

W kategorii „Współpraca zagraniczna” laur zdobyła nasza jednostka, która realizuje program szkoleń i warsztatów z udziałem strażaków z Niemiec (FF Mori). Nasze zgłoszenie w konkursie  było jednym z 256 w 11 kategoriach, które oceniało jury (w skład którego wchodził m.in. Waldemar Pawlak).

„Floriany” odbyły się po raz trzeci. W poprzednich etapach nasze inicjatywy kończyły się tylko na nominacjach, dziś udało nam się wygrać to na co pracowaliśmy kilka lat. Konkurs ma promować inicjatywy społeczne podejmowane przez OSP. Samodzielnie i z partnerami. Ma to wpłynąć na rozwój i integrację lokalnych środowisk. Organizatorami konkursu są Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcja miesięcznika „Strażak”.

Oprócz pamiątkowej statuetki, delegacja naszych druhów w składzie: I i K Kopkieiwicz,  M i R Chareńscy, M i T Kwiatkowscy odebrała torbę medyczną PSP R1, czek na 1000 zł oraz drobne upominki.