Dożynki parafialne w Lotyniu

Dożynki parafialne w Lotyniu

16 września 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

13 Września na stadionie wiejskim w Lotyniu odbyły się coroczne dożynki parafialne. Uroczystość świętą plonów rozpoczęła się Mszą Świętą, która miała miejsce na stadionie.

Tego dnia nie mogło zabraknąć wieńców wykonanych przez mieszkańców poszczególnych miejscowości. Podczas festynu nie zabrakło jak to zwykle bywa wielu stoisk gastronomicznych, rozrywkowych i atrakcji z nagrodami. Całość odpinany występy na scenie i mecze na boisku piłkarskim. Pogoda dopisała jak i frekwencja co przełożyło się na doskonałą zabawę plenerową, która trwała do 1 w nocy. Druhowie z naszej OSP zaangażowani byli w przeprowadzenie zawodów między sołectwami. Organizatorem festynu była Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Caritas oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Cały dochód z imprezy przekazany zostanie na remont wiejskiego kościoła.

Zdjęcia okonek.pl

doz1 - Kopia doz6 doz5 doz4 - Kopia doz2 doz3