Doposażenie jednostki w nowy sprzęt

Doposażenie jednostki w nowy sprzęt

4 grudnia 2021 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W ostatnich kilku miesiącach jednostka OSP Lotyń wzbogaciła się o nowy sprzęt specjalistyczny oraz szkoleniowy. Zakupy finansowane były z różnych źródeł, a były to:

Sprzęt do ratownictwa wysokościowego, w którego skład wchodzą 3 worki alpinistyczne, dwie liny 25m, lina 50, taśmy szyte, trójkąt ewakuacyjny, karabińczyki, bloczki podwójne, przyrząd zjazdowy I’D, szelki bezpieczeństwa, lonże asekuracyjne. Zakup tego zestawy sfinansowany został po 50% z Fundacji Polsko-Niemieckiej oraz wkładu własnego OSP

Dwa rozdzielacze oraz 6 węży w25 to sprzęt sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Borki oraz Lubniczka, a także FWPN 

Dodatkowo: 4 zestawy podkładów do stabilizacji pojazdów, 200l środka pianotwórczego, 4 pary butów specjalnych, zadymiarka z pakietem płynów, tablet do pojazdu GBA, sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej oraz anty covid, środki pozoracji, retraktor do kamery termowizyjnej, przełączniki do odcinków wężowych to sprzęt sfinansowany z programu Erasmus + oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.