Czołowe zderzenie na łuku

Czołowe zderzenie na łuku

23 listopada 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W nocy 22 listopada, dwadzieścia minut po godzinie 22 na łuku drogi krajowej nr. 11 w Lotyniu doszło do czołowego zderzenie dwóch pojazdów osobowych Renault Megane oraz Opel Zafira, w których łącznie podróżowały trzy osoby. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w jednym z pojazdów przebywa uwięziony kierowca, pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby zakleszczonej w pojeździe przy użyciu narzędzi hydraulicznych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym i przekazaniu rannych przybyłym zespołom ratownictwa medycznego, oświetleniu terenu akcji oraz  rozłączeniu akumulatorów.

Wszyscy poszkodowani w zdarzeniu przetransportowani zostali karetkami do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w Szczecinku i Złotowie. Swoje czynności na miejscu prowadzili funkcjonariusze policji. Po zabraniu pojazdów przez pomoc drogową, strażacy wykonali sorpcję rozlanych na jezdnie płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnęli resztki powypadkowe. Przez ponad 3 godziny odcinek DK był zablokowanych – ruch odbywał się objazdem.DSC_0089
DSC_0090 DSC_0093

DSC_0104
P1010712 P1010724