Ćwiczenia zgrywające MDP OSP Lotyń – Łubowo

Ćwiczenia zgrywające MDP OSP Lotyń – Łubowo

12 maja 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W sobotę ( 26.04 ) odbyły się wspólne integracyjno-poznawcze ćwiczenia drużyn MDP z Lotynia i Łubowa. Celem tego spotkania były wspólne ćwiczenia młodych druhów z obu jednostek na terenie naszej remizy oraz firmy Plastrol.

Około godziny 10 zawitała do nas młodzież oraz opiekunowie z jednostki OSP Łubowo. Na samym początku młodzież została podzielona wiekowo na dwie drużyny, omówione zostały zasady zabawy, ramy czasowe i przystąpiliśmy do zabawy. Pierwsza sekcja została na naszym terenie, druga alarmowo pojechała do „pożaru” w Plastrolu. Zajęcia przy remizie zorganizowane zostały na bazie toru przeszkód, natomiast drugą z sekcji podzieliliśmy na dwa zastępy. Uczestnicy przewiezieni zostali pojazdami gaśniczymi z Lotynia oraz Łubowa na teren w/w firmy. Tam dla członków MDP czekały ćwiczenia z wodą. Budowa linii gaśniczych z odcinków 52 i 25. O godzinie 12:00 rozpoczęła się 20 minutowa przerwa w ćwiczeniach na posiłek (bułka i napój). Po przerwie nastąpiła zmiana sekcji, młodzież z terenu remizy została przewieziona na teren firmy i na odwrót. Po zakończeniu ćwiczeń wszyscy wspólnie spotkaliśmy się w remizie, gdzie został rozpalony grill na którym upiekliśmy kiełbaski. Na samym końcu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i około godziny 17:30 z uśmiechem pożegnaliśmy druhów z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Łubowo. Kolejne wspólne spotkania zaplanowane zostały na lipiec i wrzesień 2014r.

Sekcja pierwsza na ćwiczeniach: Ela, Michał, Paweł, Święta, Kuba, Maciek, Asia, Kordian, Kuba, Filip Sekcja druga to: Paulina, Basia, Krystian, Ola, Kuba, Maciek, Zuzia, Kacper, Węcek, Mikołaj

Opiekunowie i organizatorzy: Hudy, Witek, Ciapek, Dzik wraz z jej wiernym giermkiem, Roman, Iwona, Tomek, Piotrek, Biały, Węcek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA