Ćwiczenia w Niemczech

Ćwiczenia w Niemczech

19 czerwca 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

 

W dniach od 7 do 9 czerwca 6 druhen i druhów z naszej jednostki przebywało na kolejnych ćwiczeniach polsko-niemieckich finansowanych z projektu Erasmus+.  

Nasza grupa strażaków do Mori dojechała w piątek, 7 czerwca. Kolejny dzień rozpoczął się dla nich bardzo wcześnie, gdyż o 5:30 wyjechali do Landesfeuerwehrschule Schleswig- Holstein w Harrislee (szkoła dla strażaków z landu Schleswig Holstein). Wspólnie kilkudziesięcioma strażakami z Niemiec brali udział w różnego rodzaju ćwiczeniach, m.in. pożar na poddaszu, w budynku gospodarczym, czy wyciąganie poszkodowanych z zadymionych pomieszczeń. Nasi druhowie zostali przydzieleni do niemieckich grup i razem z nimi wyjeżdżali na ćwiczenia.  W Harisslee spędzili całą sobotę. W niedzielę, po śniadaniu, nasi strażacy wrócili do Polski.  Niestety podczas podróży awarii uległ nasz bus VW T4 ale dzięki uprzejmości naszych przyjaciół i za zgodą p.Burmistrz Stockelsdorf – Julii Samtleben wróciliśmy do Polski VW T5.  Kolejne ćwiczenia w ramach projektu Erasmus+ mają odbyć się w sierpniu.