Ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem Poligon 2018

Ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem Poligon 2018

15 maja 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W wtorek 15 maja na terenie nadleśnictwa Okonek przeprowadzone zostały międzypowiatowe ćwiczenia taktyczno-bojowe dla jednostek PSP i OSP z terenu powiatów złotowskiego, pilskiego, szczecineckiego. 

Zgrupowane siły i środki kompani pożarniczej wsparte plutonem dowodzenia – łącznie ponad 120 strażaków pod dowództwem Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie st.kpt. Jarosława Kołaka, miały za zadanie realizację założenia taktycznego związanego z podjęciem działań gaśniczych w kompleksie leśnym zlokalizowanym na terenie leśnictwa Ciosaniec. Działania JOP wspierały służby administracji Lasów Państwowych w zakresie zarówno pierwszych działań gaśniczych, organizacji terenu akcji.

Ćwiczenia pozwoliły na doskonalenie działań gaśniczych jednostek straży pożarnej, organizacji współdziałania z podmiotami Lasów Państwowych oraz policji.Wielowątkowe założenia ćwiczeń związane z podejmowaniem działań gaśniczych, organizacją zaopatrzenia wodnego oraz łączności na potrzeby KDR, a także ze współdziałaniem z innymi podmiotami pozwoliły na rzeczywistą ocenę gotowości jednostek na poziomie lokalnym.

Zastęp GBARt z OSP Lotyń uczestniczył w manewrach w składzie: Sochacki W, Kopkiewicz K, Wasilewski M, Jaskółka-Stanisz P, Wąchała K, Muryn T.