Ćwiczenia „SMOLARY 2017”

Ćwiczenia „SMOLARY 2017”

20 kwietnia 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

20 kwietnia 2017r na kompleksie leśnym Nadleśnictwa Płytnica odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe pk. „SMOLARY 2017” dla SiS JOP z terenu powiatu złotowskiego i wałeckiego sformowanych w pododdział kompanii gaśniczej o kryptonimie „KRAJNA”. 

Około 120 strażaków podzielonych na 5 plutonów doskonaliło swoje umiejętności i wiedzę. Scenariusz ćwiczeń obejmował rozprzestrzeniający się pożar obszaru leśnego o łącznej powierzchni kilkunastu ha w okolicach Nadleśnictwa Płytnica, leśnictwo Smolary, oddział 118b. Działania podjęte przez SiS przybywające na miejsce polegały na podejmowaniu doraźnych działań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia na skrzydłach pożaru zaś poprzez zrzuty z samolotu gaśniczego i działań na ziemi przez JOP gaszono pozorowany pożar. Manewry trwały blisko 5 godzin i zakończyły się wspólną odprawą i posiłkiem. W działaniach brało udział ponad 20 zastępów straży pożarnej z KW PSP Poznań, KP PSP Złotów, JRG Złotów, JRG Wałcz i OSP z pow. złotowskiego i wałeckiego , a także samolot gaśniczy z LBL Krępsko, Policja i Nadleśnictwo.

Obsada GBA z naszej jednostki: Kopkiewicz K, Ciesielski M, Padło P, Kwiatkowski K, Jaskółka-Stanisz P.