Ćwiczenia doszkalające

Ćwiczenia doszkalające

25 maja 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W piątkowy wieczór 22 dnia maja, druhny i druhowie z sekcji 16-18 i JOT spotkali się na zbiórce szkoleniowej. Pierwsza część dzisiejszego spotkania odbyła się na podwórzu naszego druha W. Żydałowicz, który udostępnił nam wrak pojazdu do odbycia zajęć.

Przy użyciu dostępnego sprzętu do ratownictwa drogowego, a szczególnie narzędzi hydraulicznych uczestnicy doskonalili swoje umiejętności z zakresu posługiwania się: nożyco-rozpieraczem, nożycami oraz rozpieraczem kolumnowym. Podczas ćwiczeń omówiono teoretycznie i wykorzystano praktycznie również przecinarkę do stali i betonu. Kolejna cześć spotkania to już działania typowo gaśnicze. Zastęp sześcio osobowy, miał za zadanie rozłożyć drabinę D10W o budynek na ul. Szczecineckiej, by następnie z jej szczytu podać jeden prąd wody na dach obiektu. Na tym epizodzie zakończono tego dniowe manewry. W zbiórce uczestniczyli:

JOT: Łukasz Rzadkiewicz, Konrad Kopkiewicz, Tobiasz Błaszkiewicz, Krzysztof Jędrzejowski, Paweł Jaskółka-Stanisz, Andrzej Grzyb, Patrycja Padło, Mariusz Ciesielski,

MDP: 16-18: Paula Maśiubańska, Krystian Kwiatkowski, Ela Popowicz, 

Goście: E. Zglińska

DSC_0254 DSC_0262 DSC_0276 DSC_0291 DSC_0322 DSC_0339