Ćwiczenia -Borne Sulinowo 16′

Ćwiczenia -Borne Sulinowo 16′

24 października 2016 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W Sobotę 22 października na terenie miasta Borne Sulinowo odbyły się ćwiczenia zgrywające służb ochrony przeciwpożarowej z tamtejszej gminy. W manewrach udział wzięły: OSP Borne Sulinowo, OSP Łubowo, OSP Juchowo oraz gościnnie OSP Lotyń, Straż Miejska, OGR Tadmed.

Scenariusz ćwiczeń obejmował jednoczesny pożar budynku wielorodzinnego oraz wypadek komunikacyjny. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pozorowanych źródeł ognia, wydostaniu uwięzionych poszkodowanych z pojazdów, ewakuacji osób z „palącego” się budynku z wykorzystaniem ratowników wyposażonych w sprzęt ODO, wprowadzanie linii gaśniczych do budynku, wykonanie segregacji rannych oraz przekazanie ich  pozorowanej służbie medycznej. Organizatorem ćwiczeń był dh Piotr Drzewiecki oraz dh Tomasz Muryn.

Zdjęcia: Magdalena Haas 

img_1740 img_1741 img_1752 img_1759 img_1765 img_1784 img_1824 img_1837 img_1843