Choinka dla Dzieciaczków

Choinka dla Dzieciaczków

19 stycznia 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniu 15 stycznia br w remizie OSP Lotyń odbyło się bardzo miłe spotkanie. Otóż dzięki współpracy i wzajemnej pomocy naczelnika Konrada Kopkiewicza i  Prezbitera Pawła Piekarz ze szczecineckiego zboru Kościoła Wolnych Chrześcijan udało się przekazać prawie 50 paczek dla dzieci z Lotynia i okolicznych miejscowości.

Paczki zostały ufundowane przez Zbór Braterski Milspe w Ennepetal oraz fundację Operation Christmas Child.

Zanim jednak doszło do ich przekazania młodzież z Kościoła Wolnych Chrześcijan zaprezentowała ciekawy program artystyczny mówiący o Bogu. Zaśpiewano wspólnie kilka pieśni. Mogliśmy gościć Przedstawicieli Zboru Braterskiego z Niemiec: Andy Platte i Christoph Sprenger oraz Sebastiana z Wielkiej Brytanii. Goście musieli przejechać ponad tysiąc kilometrów by być razem z nami. Wśród gości byli także członkowie Zboru KWCh w Szczecinku. Następnie Magdalena i Paweł w bardzo wesoły i ciekawy sposób przedstawili dla zebranych historię Jezusa. 20 minutowe przedstawienie było bardzo fajnym dopełnieniem wspólnie spędzonego czasu. Po przedstawieniu wszystkie zebrane dzieci otrzymały paczki z rąk przybyłych do nas gości, a także wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani miłymi podarunkami.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy herbacie i ciastkach, na którym to omówiono kilka ważnych tematów. W spotkanie zaangażowane były druhny z OSP Lotyń: Edyta Ciesielska, Patrycja Padło oraz druhowie Konrad Kopkiewicz, Tobiasz Błaszkiewicz, Mariusz Ciesielski, Andrzej Grzyb, Marcin Wasilewski. Ponadto bardzo pomogły Panie: Mirosława Leśniak oraz szefowa miejscowego Caritasu – Marysia Charko.

Przybyli goście byli nam bardzo wdzięczni za zorganizowanie takiego spotkania, jak się okazało wszyscy byliśmy  jednej myśli w celu dobra dziecka i wskazania na ten największy dar dla  ludzi, którym jest Pan Jezus Chrystus. Wzajemnie bardzo się polubiliśmy i dlatego też chcemy kontynuować naszą znajomość poprzez wspólne spotkania z dziećmi.

P1150822 P1150823 P1150824 P1150825 P1150826 P1150827 P1150828 P1150829 P1150830