Budowa chodnika na lotyńskim cmentarzu

Budowa chodnika na lotyńskim cmentarzu

26 października 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W sobotę 26 października 2018 r., grupa ponad 20 osób pracowała przy budowie chodnika w głównej alejce parafialnego cmentarza.

Od godzin porannych trwało przygotowywanie podłoża, mieszanki piaskowo- cementowej, przewożenie kostek i w ten sposób kolejne metry powstawały. Po kilku godzinach pracy efektem było 50 metrów bieżących nowego chodnika. W trakcie prac, dzięki uprzejmości kilku pań, osoby pracujące miały do dyspozycji gorące napoje oraz ciasto. Dalsza budowa chodnika będzie możliwa po zebraniu odpowiednich środków finansowych na zakup materiałów. Stwierdzić jednak należy iż od czasu oddania kaplicy do użytku w 2008 roku, bardzo wiele na cmentarzu się zmieniło.