Agresywne owady #10

Brak komentarzy

W okresie wiosennym oraz letnim występuje bardzo duża aktywność owadów błonkoskrzydłych (szerszenie, osy, pszczoły). Jednostki ratownicze Straży Pożarnej zgodnie z obowiązującą procedurą podejmują działania wyłącznie w przypadkach zaistnienia zagrożenia życia i zdrowia.

Do takowej akcji strażacy wzywani są dość często, a procedura skupia się na likwidacji zazwyczaj gniazda i przekazaniu go pszczelarzowi lub wypuszczeni owadów z dala od ludności. Niżej wykaz interwencji i miejsce gdzie interweniował zastęp GBARt z OSP Lotyń: 

  • 4 lipca – budynek gospodarczy Węgorzewo
  • 8 lipca – budynek gospodarczy Lotyń ul. Polna
  • 10 lipca – budynek mieszkalny Brzozówka
  • 11 lipca – budynek gospodarczy Lotyń ul. Dworcowa
  • 20 lipca – drzewo przy placu zabaw Wojnówko
  • 25 lipca – budynek gospodarczy Lotyń ul. Polna
  • 28 lipca – budynek gospodarczy Kruszka
  • 1 sierpnia – budynek mieszkalny, poddasze, Lotyń 
  • 8 sierpnia – budynek mieszkalny, budynek gospodarczy, Babi Dwór 
  • 18 sierpnia – budynek mieszkalny, Kruszka