2.08 3.08 4.08 5.08 Piątek 6.08 2010r, dzień piąty 7.08 8.08

W dniu dzisiejszym cały nasz stan osobowy kilkoma pojazdami przejechał do miejscowości Sierksdorf. Tu jest park rozrywki – Hansa Park. Od godziny 10 do 17, z przerwa na obiad można było szaleć i bawić się do woli. Różne kolejki, huśtawki, łodzie, zjazdy i wiele innych miejsc do zabawy. Śmiało można powiedzieć iż każdy znalazł tu coś dla siebie i na pewno brakuje dnia aby z wszystkich atrakcji skorzystać. Wszyscy się pobawili i wróciliśmy do naszego miejsca zakwaterowania. Tu przebraliśmy się w umundurowanie do ćwiczeń i wyruszyliśmy do działań. 8 osób pojechało na ćwiczenia wraz z czynnymi strażakami a pozostali mieli zawody w parku za remizą. Akurat tego dnia była zbiórka strażaków, którzy zaprezentowali nam kolejne kroki działania przy wypadku samochodowym, z poszkodowanym w środku (model Hamburg) a także mogliśmy sami spróbować usunąć szybę czy wyciąć drzwi. Wszystko zostało dokładnie omówione i przedstawione. Po zakończonych działaniach wróciliśmy do remizy na Beackergang na kolację. Ci którzy zostali za remizą też się nie nudzili. Były tu różne zabawy. Przeciąganie samochodu strażackiego za pomocą dwóch lin, uproszczony system zawodów dla MDP wg regulaminu CTIF, konkurencje mieszane to wszystko spowodowało iż czas upłynąbardzo szybko. Kolacja wspólna za remizą a po niej powrót na halę.