17.08 18.08 19.08 20.08 Piątek 21.08 2009r, dzień piąty 22.08 23.08 24.08

Już od rana zapowiadał się kolejny dzień spędzony głównie za ćwiczeniach strażackich. Po śniadaniu udaliśmy się na plac obok firmy Balic Sea Trans a dokładnej na terenie gdzie budowana jest hala sportowa. Tam podzieliliśmy się na grupy i rozeszliśmy się do właściwych stanowisk. Na pierwszym stanowisku młodzi strażacy testowali rozpieracze i nożyce na wrakach aut: Poloneza i Skody. Stanowisko drugie obejmowało szkolenie z zakresu podręcznego sprzętu gaśniczego, a na stanowisku trzecim obozowicze uczyli się budowania linii gaśniczej, podawania wody i piany gaśniczej. W między czasie każda z grup wykonywała prace społeczne tj: pomagała w wnoszeniu ławek i pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej. Po kilku godzinnych ćwiczeniach głodni udaliśmy się do baru. Po powrocie do sali gimnastycznej na uczestników czekała miła niespodzianka. Pani dyrektor szkoły podstawowej w ramach wdzięczności zafundowała każdemu dziecku zimne smakołyki. Popołudnie po raz kolejny spędziliśmy na miejskiej plaży. Tym razem nad wodą nie przeprowadzaliśmy ćwiczeń. Czas upłynął na kąpaniu w przyjemnie ciepłej wodzie, graniu w siatkówkę i opalaniu. Po kolacji, około godziny 21:00 rozpoczęliśmy dyskotekę. Tym razem w rytmach muzyki obok obozowiczów bawili się również opiekunowie.