17.08 18.08 19.08 Czwartek 20.08 2009r, dzień czwarty 21.08 22.08 23.08 24.08

Tego dnia wstali¶my póĽniej niż zwykle. Każdy z nas musiał odpocz±ć po całodniowej wycieczce. Po ¶niadaniu ubrali¶my się w koszarki i ruszyli¶my na boisko. Hudy przewidział na ten dzień ćwiczenia strażackie tj. sztafetę i rozwinięcie bojowe. Na boisku podzielili¶my się na 5 drużyn. Szóst± ekipę tworzyli opiekunowie + 2 uczestników. Po zapoznaniu z kolejno¶ci± wykonywania ćwiczeń odbyło się losowanie rywalizuj±cych ze sob± drużyn. Składy poszczególnych ekip:

Jażewicz Karolina (D)
Riebenhausen Florian
Evers Christian
Frank Tobias

Najpierw uczestnicy obozu rywalizowali ze sob± w sztafecie. Grupa opiekunów w tej konkurencji okazała się najlepsza. Kolejno¶ć następnych miejsc przedstawia się następuj±co:
1 – Betreuer - 3.04
2 – sekcja 5 - 3.23
3 – sekcja 1 - 4.00
4 – sekcja 2 - 4.06
5 – sekcja 3 - 4.20
6 – sekcja 4 - 4.26
Następnie przyszła pora na rozwinięcie bojowe. Nie traktowali¶my tego jako rywalizacji a jako dobr± zabawę z wod±. Mokrzy i z u¶miechami na twarzy pojechali¶my się przebrać i pomaszerowali¶my na obiad. Tego dnia jedna z naszych niemieckich koleżanek – Svea – obchodziła swoje 12-ste urodziny. Po obiedzie przyszedł czas na składanie życzeń. Polska grupa za¶piewała solenizantce ,,Sto lat…” Był również tort, który specjalnie na t± okazję upiekła jedna z mieszkanek Lotynia. Każdy z uczestników i opiekunów obozu otrzymał kawałek pysznego ciasta. Jako że pogoda tego dnia dopisywała, popołudnie postanowili¶my spędzić nad jeziorem na miejskiej plaży. Ifi, Sabrina, Franco i Hudy zadbali o dowóz uczestników na plażę. Zabrali¶my ze sob± torbę medyczn± i w trakcie pobytu nad jeziorem przeprowadzali¶my ćwiczenia tj. ratowanie topielca. Nie obyło się również bez zabawy z wod±. Jak przystało na strażaków po rozstawieniu motopompy rozpoczęło się wielkie oblewanie. Zabawa nad jeziorem trwała do godziny 19:00. Na kolację wybrali¶my się do pizzerii. Po powrocie do sali gimnastycznej, wieczór spędzili¶my na zabawie przy muzyce.