27.04 28.04 29.04 30.04 Wtorek 1 05 2007r, dzień piąty.

Dzień rozpoczął się dla nas zaraz po zakończeniu poprzedniego. O północy, w trakcie dyskoteki, zaśpiewaliśmy dla Mateusza Wampira Jędrzejowskiego 100 lat, gdyż 1 maja to dzień jego urodzin. Były życzenia i tort, który został zjedzony przez uczestników wyprawy do Stodo, ale dopiero po obiedzie, tuż przed wyjazdem do Polski
Ponieważ dyskoteka się przedłużyła, a po niej wykonywane były pamiątkowe fotki, wielu poszło spać dopiero o 4 nad ranem. Ledwie więc stoczyliśmy się z łóżek około 8. Po śniadaniu przyszedł czas na pakowanie i porządki w remizie.
Około 11 wyruszyliśmy do strażnicy w Stockelsdorf, gdzie uczestniczyliśmy w okolicznościowej uroczystości. Odsłonięty został kamień - symbol partnerskiej współpracy gminy Stockelsdorf z gminą Le Portel (Francja) oraz z gminą Okonek. Wszyscy chcieli mieć przy nim pamiątkowe zdjęcie.
Później wróciliśmy do remizy w Mori, gdzie podsumowaliśmy nasze kolejne udane spotkanie. Po obiedzie pożegnaliśmy się i wyruszyliśmy do Polski. Droga upłynęła nam szybko. Niektórzy spali inni grali w karty. Nasze dwa nowe karciane talenty – Paweł Jaskółka i Łukasz Krawcewicz, które ujawniły się już podczas jazdy do Niemiec, zaczęli nawet wygrywać. W Lotyniu byliśmy około godziny 22:30. Wypakowaliśmy nasze rzeczy z busa, sprawdziliśmy czy nic nie zostało i rozeszliśmy się do domów.

100 lat, 100 lat. Sto lat, Sto lat dla Wampira. Podczas dyskoteki Nasz muzykant.
Pamiątkowa fotka. Pamiątkowa fotka. Pamiątkowa fotka. Pamiątkowa fotka.
Kompania! Baczność Prezes i Naczelnik. Pamiątkowa fotka przy kamieniu. Druhowie ze Stockelsdorf.
Janek, Gośka i Konrad W koszu drabiny mechanicznej nasz solenizant. Ogólne spotkanie wychowaców. MDP z Polski
MDP z Niemiec Maskotka dla opiekuna Cześć. Do zobaczenia. Do zobaczenia za rok.
Cześć. Fotka pamiątkowa. Pamiątkowa fotka. Droga do domu.