10.07 11.07 12.07 13.07 14.07 15.07 Niedziela 16.07, dzień siódmy. 17.07

Pobudka była już o godzinie 7 rano. Trzeba było przygotować śniadanie i już o 8:30 wyruszać ze szkoły na zabezpieczanie trasy XIX Lipcowego Półmaratonu. Tak też się stało. Kilka osób szykowało śniadanie, kilka sprzątało w łazienkach, a pozostali wynosili rzeczy do samochodów. O 8:45 byliśmy już na boisku. Tam odbyła się odprawa, wyjaśnione zostały wszystkie sprawy, którymi będziemy się zajmować podczas biegu. Następnie część osób została na wyznaczonych punktach w mieście a pozostali pojechali na trasę. W trzech miejscach wyznaczone zostały punkty podawania wody. Do obsługi punktów przydzielono po 3 osoby z Polski i z Niemiec. Zadanie dla tych osób polegało na nalewaniu wody do kubeczków, podawanie jej dla biegnących a po ich przebiegnięciu posprzątanie wyrzucanych kubeczków. W półmaratonie wzięło udział blisko 150 osób. Udział brał także, nasz dobry znajomy, Wojciech Mehl, który z gminy Stockelsdorf specjalnie z rodziną przyjechał na ten bieg. Maraton obserwował także Przewodniczący Rady z Stockelsdorf – Harald Werner. Po zakończeniu biegu wróciliśmy wszyscy na boisko. Przybyłym czas umilała orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Krajenki. Tam zjedliśmy grochówkę. Po niej wróciliśmy na teren szkoły, gdyż o 13 miał przyjechać autobus aby odwieść nas do Łubowa. Przyjechał także samochód do którego zapakowaliśmy wypożyczone rowery. Podziękowaliśmy także za gościnę, przeprosiliśmy za wybitą szybę w łazience (Konrad ma się zjawić tu po biwaku i uregulować sprawę)  i wracaliśmy do miejsca biwaku. Tu na godzinę 18 zaplanowana została uroczysta kolacja pożegnalna. Podsumowany został biwak, drużyny wymieniły się upominkami. Goście podziękowali za zaproszenie, mówili o tym że im się podobało, że pogoda była bardzo ładna i słoneczna. Harald Werner powiedział o tym iż w przyszłym roku przypada 5 lat od podpisania współpracy gmin Okonek i Stockelsdorf. W związku z tym w przyszłym roku świętować będziemy wspólnie 5 lat tej partnerskiej współpracy. Kolacja zakończyła się około godziny 23 aczkolwiek nie oznaczało to iż wszyscy grzecznie poszli spać.