29 września br. członkowie sekcji 8-12 spotkali się na kolejnej zbiórce, gdzie poznawali rodzaje węży oraz linii wężowych. Opiekun Tobiasz Błaszkiewicz pokazał młodym druhnom i druhom jak zbudować standardowe rozwinięcie linii gaśniczych, po czym adepci ćwiczyli je „na sucho”. Założenie polegało na utworzeniu linii głównej z dwóch odcinków węży W-75 oraz dwóch rot składających się z dwóch węży W-52 każda, zakończonymi prądownicami. Każde kolejne wykonanie było sprawniejsze i uboższe w błędy wyłapane wcześniej przez Tobiasz. Na koniec członkowie sekcji zorganizowali zawody w złączaniu i rozłączaniu węży na czas, które wygrał druh Krystian Goszkiewicz. Po zakończonych ćwiczeniach młodzież rozeszła się do domów.