Członkowie z sekcji 16 -18 lat też zaczęli się już na zbiórkach spotykać. Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu przypomniane zostały zasady obsługi niektórego sprzętu. Najpierw każdego trzeba było w coś ubrać, następnie pokazać jak dobrze dopasować hełm i pas aby się wygodnie pracowało. Po tych wszystkich działaniach na pierwszy ogień poszedł sprzęt oświetleniowy, następnie weber, autopompa, szybkie natarcie, szlamówka. Po pokazie i użyciu każdego z w/w sprzętu trzeba było dokonać sprawdzenia umiejętności. Zastęp w składzie: Witek - dowódca, Wampir - kierowca, Gośka i Rudy - rota 1 Rzadki i Andruszka rota 2, miał do wykonania zadanie: prąd wody w natarciu, oświetlenie terenu akcji i uruchomienie webera celem sprawdzenia czy działa. Ćwiczenie wykonane zostało prawidłowo bez większych błędów. Po wykonaniu tego założenia każdy z członków sekcji musiał obsłużyć autopompę i podać wodę na linię szybkiego natarcia. Już po ćwiczeniach, w remizie sprzęt został wyczyszczony i można było rozejść się do domów.

Wszyscy uważnie słuchają. Podłączenie węży. I tak to działa. Tu podłączamy wąż.
Przy pomocy korby zwijamy szybkie natarcie. Zastęp już na miejscu. Sprawianie agregatu prądotwórczego. Gośka bierze lampy.
Rzadki meczy się z weberem. Wampir zabezpiecza miejsce akcji. Weber gotowy. Rzadki i Rudy mogą już przystąpić do działań. No to chodź tu !
Witek - dowódca. Woda poszła. Rzadki przystępuje do obsługi. Hudy myje mietka.
Gośka jakaś zmęczona. Rudy wie już co i jak. Rudy obsługuje pompę. Wampir był ostatnim z ćwiczących.