Grupa Taneczna – Iskierki

„Strażackie Iskierki” to grupa druhenek, która powstała w listopadzie 2017 roku z inicjatywy Pauliny Jaskółki. Właśnie wtedy wypłynął pomysł zatańczenia popularnej zumby strażackiej na „Ćwicz z nami” (2 grudnia) – projekcie sportowym zorganizowanym przez wuefistkę, p. Agnieszkę Kwiatkowską. Występ się udał, więc dziewczyny nie spoczęły na laurach.

Najpierw wymyśliły sobie nazwę – „Strażackie iskierki”, założycielkę nazwały „płomieniem”, a następnie zaczęły ćwiczyć kolejny układ. Po wielkich narzekaniach, że to się nie uda, w dwa tygodnie nauczyły się nowego, trudniejszego układu. Po raz pierwszy zaprezentowały go na 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lotyniu. Występ, zdaniem widowni, był cudowny i grupa dostaje już kolejne zaproszenia.

„Płomień” nie pozwala grupie osiąść na laurach i ma już pomysły na kolejne układy. Póki co „Strażackie Iskierki” liczą sobie 21 druhenek. Spotykają się one w każdy wtorek o 17 w hali sportowej przy szkole w Lotyniu. Chętne do tańczenia, a zarazem wstąpienia do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, druhenki zapraszamy!

Filmy z występów, opisy z życia grypy, relacje z pokazów i treningów śledzić można również na facebookowym FanPage @StrazackieIskierki – Zapraszamy Tu i Tam do śledzenia naszych młodych strażackich tancerek!

Braliśmy już udział:

• 25-27  stycznia – zimowisko MDP Lotyń, MDP Osówka i „Strażackich Iskierek” (Lotyń)

• 13 stycznia 2019 – finał WOŚP (Lotyń)

• 13 stycznia 2019 – finał WOŚP (Szczecinek)

• 15 grudnia – wyjazd do parku trampolin (Szczecinek)

• 7 grudnia – apel mikołajkowy w Szkole Podstawowej w Lotyniu (Lotyń)

• 1 grudnia – pierwsze urodziny „Strażackich Iskierek” (Lotyń)

• listopad – Szpikowa Paczka (Lotyń)

Przekazanie darów ProMedowi (24 listopada)

• 17.10. – bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krązeniowo-oddechowej (Lotyń)

• 15.09. – gminne dożynki (Lędyczek)

• 08.09. – parafialne dożynki (Lotyń) fot. zlotowskie.pl