Grupa Taneczna – Iskierki

„Strażackie Iskierki” to grupa druhenek, która powstała w listopadzie 2017 roku z inicjatywy Pauliny Jaskółki. Właśnie wtedy wypłynął pomysł zatańczenia popularnej zumby strażackiej na „Ćwicz z nami” (2 grudnia) – projekcie sportowym zorganizowanym przez wuefistkę, p. Agnieszkę Kwiatkowską. Występ się udał, więc dziewczyny nie spoczęły na laurach. 


Najpierw wymyśliły sobie nazwę – „Strażackie iskierki”, założycielkę nazwały „płomieniem”, a następnie zaczęły ćwiczyć kolejny układ. Po wielkich narzekaniach, że to się nie uda, w dwa tygodnie nauczyły się nowego, trudniejszego układu. Po raz pierwszy zaprezentowały go na 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lotyniu. Występ, zdaniem widowni, był cudowny i grupa dostaje już kolejne zaproszenia.

 

„Płomień” nie pozwala grupie osiąść na laurach i ma już pomysły na kolejne układy. Póki co „Strażackie Iskierki” liczą sobie 14 druhenek. Spotykają się one w każdy wtorek o 17 w hali sportowej przy szkole w Lotyniu. Chętne do tańczenia, a zarazem wstąpienia do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, druhenki zapraszamy!

Filmy z występów, opisy z życia grypy, relacje z pokazów i treningów śledzić można również na facebookowym FanPage @StrazackieIskierki – Zapraszamy Tu i Tam do śledzenia naszych młodych strażackich tancerek! 

Byliśmy już: 

 • 15.09. – gminne dożynki (Lędyczek)

 • 08.09. – parafialne dożynki (Lotyń) fot. zlotowskie.pl

 • 03.09. – rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 (Lotyń)

 • 02.09. – Gminne Dożynki w Nowym Dworze (Nowy Dwór) 

 • 01.09. – Festyn w Drawieniu (Drawień)

 • 21.07. – niespodzianka dla Młodej Pary w postaci tanecznej bramy (Lotyń)

 

 • 09.06. – Piknik Czytelniczy (Lotyń)

 • 03.03. – zebranie sprawozdawcze OSP Lotyń (Lotyń)

 • 03.02. – Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych (Tarnówka)

 • 23.01. – Dzień Babci i Dziadka (Lotyń)

 • 14.01. – 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Lotyń)

 • 02.12.2017 – „Ćwicz z nami – strażakami” (Lotyń)